Tło Sudety

Sudety

Artykuły

Przejdź na mapę oferta kontakt

Sudety mniej znane

18.03.2017

Sudety – stare i piękne góry, urzekają turystów od lat swym pięknem i bogactwem atrakcji. Najbardziej znane grupy górskie w Sudetach to oczywiście najwyższe i świetnie zagospodarowane pod względem turystycznym Karkonosze, jednak i inne pasma mają wiele do zaoferowania turystom.

Chętnie odwiedzany jest zatem i Masyw Śnieżnika, i Góry Stołowe – znane z fantazyjnych form skalnych i skalnych labiryntów. Przyciągają Góry Złote oraz Góry Opawskie – znane dawniej z wydobycia złota. Mniej znane rejony Sudetów, jak m.in. Góry Wałbrzyskie, Sowie i Bardzkie czy coraz „modniejsze” Rudawy Janowickie, również stają się coraz bardziej popularne. Szukając wrażeń, pięknych krajobrazów i kontaktu z naturą, turyści odkrywają Sudety na nowo.

Chociaż Śnieżnik i Śnieżka zawsze będą symbolami Sudetów, coraz więcej turystów decyduje się na odkrywanie uroków tym mniej znanych zakątków górskich na obszarze Dolnego Śląska. Każde z pasm górskich, wchodzących w skład Sudetów, ma bowiem swój wyjątkowy i niepowtarzalny charakter. Warto odkrywać nowe miejsca, warto poznawać te rejony, które są pomijane. Sudety to kraina, w której takich miejsc, czekających na odkrycie i uznanie przez turystów nadal jest wiele.